Veled is megtörtént már, hogy átnézted a horgászfelszerelésed és összegyűlt 10-20 féle csali? És olyan is, amikor nem értetted miért van 4 féle forgód, 6 féle horgod, és 10 féle előkezsinórod, amikor mindenből csak 2 félét használsz igazából?

Mindannyian beleesünk abba a hibába, hogy az összes szimpatikus dolgot megvesszük, viszont csak később derül ki, hogy igazából nincs rá szükségünk és csak foglalja a helyet a szerelékes táskában, a csali pedig megkeményedik, majd idővel megromlik a semmiért.

Néhány tippet összeírtunk neked, amit végigkövetve képes leszel meghatározni, hogy mire van ténylegesen szükséged a következő horgászataidhoz.

Figyelem! Mindenki máshogy horgászik, megvan a maga felszerelése és stílusa, ezért csak iránymutatást adunk, ami alapján a saját stílusodra tudod vetíteni a leírtakat. Nem szeretnénk megmondani, hogy márpedig az a jó termék amit itt mutatunk neked. A választást rád bízzuk teljes mértékben. Ugorjunk is neki!

Útmutató a megfelelő horgászfelszerelés kiválasztásához

 Hely és időjárás ismerete
– Felszerelés és taktika kiválasztása
– Csali és etetés kiválasztása
– Extra

horgászfelszerelés

Hely és időjárás ismerete

Gondold át, hogy hova mész horgászni, milyen jellegű tó, milyen a meder, milyen mély a víz, hol fogsz ülni, ott milyen helyzetek várhatnak rád. Ne feledkezz meg az időjárásról sem, hiszen a legjobban az fogja meghatározni, hogy mivel is készülj. Ezek az alapvető kérdések indítanak el azon az úton, hogy a csalit és a felszerelést teljes mértékben az adott helyzethez tudd igazítani.

Példa: Bányatóra megyek, változó mederrel, maximum 100 méterre tudok horgászni, az átlag mélység 5 méter. Az előrejelzés felhős időt ír némi napsütéssel, 15-20 fok közötti hőmérséklettel.

4 min

Ha megvan milyen vízterületre mész, meg tudsz határozni néhány taktikát, ami eredményes lehet az adott helyen, így összeírhatod a szükséges horgászfelszereléseket és a hozzájuk tartozó szerelékeket.

Példa: Ismeretlen számomra a tó ezért keresőhorgászattal kezdek, később ha süt a nap lehet a ziget is megpróbálom, egy bottal viszont végig fenéken maradok.

Ha összeírtál minden szükséges információt, akkor meghatározhatod, hogy az adott taktikákhoz milyen szerelékeket fogsz használni. Érdemes ezt pontokba szedni és külön leírni, hogy melyik szerelékhez, milyen aprócikkekre lesz szükséged ( ha nem készen veszed meg )

Példa: Kell egy Zig előke, egy PVA-s előke és egy szimpla fekvő csalis előke. Ezekhez kell 6-8-as horog, Wide Gape tipus, horogbefordító, fonott zsinór, zig zsinór, csalistopper, ólompaszta.

8 min

A tó tulajdonságaihoz és az időjáráshoz mérten milyen csali és ízvilág lenne a legjobb?
Itt tanácsos maximum 2-3 ízvilágot és összetételt kigondolnod, ha többet viszel csak összezavarod magad és elkezdesz össze-vissza horgászni. Ha megvannak a csalik, akkor a végszerelékekhez mérten is nézd meg, hogy pop up, süllyedő vagy wafterre lesz szükséged a bojlin és a pelleten kívül.

Kiindulópontnak minden ízhez legyen bojli, pellet, locsoló, pop up. A süllyedőt akkor érdemes külön kiemelni, ha olyan helyre mész ahol sok a törpeharcsa vagy az egyéb apróhal és hamar le tudják rágni a bojlit.

Feeder esetében pellet, etetőanyag, locsoló, pop up és wafter legyen ízek szerint csoportosítva.

Ha úgy ítéled meg, hogy eredményes lehet a magok hozzáadása, akkor egy natúr magmixet is hozzáírhatsz a csalikhoz. ( Ha PVA-t használsz, gondoskodj róla, hogy ne oldja fel a magmix! )

Példa: 2 ízt viszek magammal, mindkét ízhez van pop uplocsoló, pellet és bojliMagmixet is viszek, ha a helyzet úgy kívánja hozzákeverem az etetéshez.

A kiválasztótt taktikákkal és módszerekkel együttesen milyen etetést tudsz alkalmazni?
Spombozni fogsz? PVA-val oldod meg? Etetőhajó is játszhat?
Ne csak a csalikat gondold végig hanem azt, hogy hogyan fogod a megfelelő helyre eljuttatni azt. Ha spombozol akkor legyen meg a hozzátartozó bot-orsó-zsinór hármas amivel magabiztosan meg tudod majd etetni a kimért helyet.

Példa: PVA-val kezdek, majd ha több kapásom is lesz egy adott helyről, akkor néhány spombot rádobok kiegészítésként.

6 min

Ha mindent összeírtál és megvannak a megfelelő horgászfelszereléseid, akkor jöhetnek az extrák, azaz, a vízparton töltött idő eszközei. Ilyen például egy horgász szék, egy asztal ahol tudsz csalizni, kávét/teát, reggelit, ebédet, vacsorát készíteni. Egy kompakt gázfőző sem árt mindezek elkészítéséhez. A tárolást is meg kell oldani, tehát egy jó minőségű hűtőtáska, evőeszköz készlet is jól jön.

Az időjárásról ismét ne feledkezz meg. Ha nincs megfelelő beálló vagy faház a horgásztónál, akkor egy félsátrat, ernyőt érdemes bekészíteni, ami megvéd mindenféle időjárási körülménytől. Ezzel egyidőben megfelelő ruházattal is készülj, hogy ne érjen váratlanul semmilyen változás.

7 min

Reméljük, hogy ez a rövid összefoglaló segít kicsit rendetrakni a gondolataid és a horgászfelszerelésed között is. Ha úgy érzed mégsem állt össze megfelelően a taktikád, akkor ne habozz írni nekünk és mi segítünk közösen letisztítani azt a zavart, amit a túlcsorduló kínálat eredményez.

Mindent összeírtál és készen állsz? Itt egy 10%-os kupon, ezt nyugodtan felhasználhatod ha úgy döntesz, hogy tőlünk nézel ki bármilyen terméket.